X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
عناوین ویژه

پخش سریال تلویزیونی «یادآوری» به کارگردانی حجت قاسم‌زاده‌اصل از امشب ساعت 21 و 30 دقیقه از شبکه آی‌فیلم آغاز می‌شود و تکرار این سریال هم ساعت 5 و 30 دقیقه صبح و 13 و 30 دقیقه خواهد بود، همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه گلچین این سریال به نمایش درمی‌آید.  

به گزارش جام‌جم، در این سریال مسعود رایگان، امیر آقایی، رویا تیموریان، فرخ نعمتی، فرهاد قائمیان، مهران احمدی، وحید جلیلوند، سهیلا رضوی، پریوش نظریه، ثریا قاسمی، پرویز پورحسینی، امیرحسین مدرس، بهناز جعفری، بهرام ابراهیمی، مریم بوبانی، رضا آحادی، رحیم نوروزی، مهرداد ضیایی، افشین سنگ‌چاپ، سیدمهرداد ضیایی، قربان نجفی، خسرو فرخزادی، علیرضا اوسیوند، روح‌الله کمانی، شبنم معززی، متین ستوده، شیما نیکپور، رها خدایاری، صدف نورمحمد، پردیس احمدیه، مهوش صبرکن، حسین فرضی‌زاده سام کبودوند، سپهر حق‌شناس، میلاد یزدانی، صادق بهاری و سینا محمدی‌فر بازی می‌کنند.

 نقش اول سریال «یادآوری» را روزبه حصاری بازی می‌کند که با ایفای نقش علی در این سریال نخستین تجربه حضور مقابل دوربین را کسب می‌کند. او قبل از بازی در این سریال تجربه بازی در تئاتر را داشته است.

«یادآوری» داستان آدم‌هایی است که فرصت دوبار زندگی به آنها داده شده است. می‌میرند و بازمی‌گردند... «یادآوری» از داستان و داستانک‌های متعددی تشکیل شده که با هم پیوند دارند. این سریال داستان مرگ و زندگی است. داستان آدم‌هایی که سرنوشت آنها را به هم پیوند می‌دهد تا به جستجوی رازهای مخفی بروند و رشته از هم گسیخته زندگی خود را دگر بار با نگاهی دیگر از نو ببافند.

یادآوری به تهیه‌کنندگی احمد زالی نخستین سریال تولیدی مرکز فیلم و سریال معاونت برون‌مرزی صداوسیماست که از هفدهم آبان سال گذشته مقابل دوربین رفت. فیلمنامه این سریال را هم رویا غفاری نوشته است.

 

یادآوری برای مخاطبان داخلی و خارجی

محمدرضا حاتمی، مدیر شبکه‌ ای‌فیلم در پاسخ به این پرسش که سریال یادآوری تا چه میزان می‌تواند مورد استقبال مخاطبان برون‌مرزی قرار بگیرد؟ توضیح داد: سریال یادآوری به مضامین انسانی مطابق با فرهنگ اسلامی و شرقی پرداخته است. با توجه به این ‌که چنین موضوعی دستمایه یک اثر نمایشی قرار گرفته، اطمینان دارم این سریال نه‌تنها مورد توجه مخاطبان برون‌مرزی قرار می‌گیرد، بلکه مخاطبان داخلی زیادی هم خواهد داشت.

وی ادامه داد: قاسم‌زاده تاکنون تله‌فیلم‌های خوبی ساخته و با کارگردانی یادآوری سومین تجربه سریال‌سازی‌اش را کسب کرده است. زمانی که قرار شد سریال یادآوری ساخته شود، ایشان این اطمینان را دادند که فیلمنامه این سریال خیلی خوب نوشته شده و قصه تعلیق و کشش لازم را برای جذب مخاطبان برون‌مرزی و داخلی را دارد. بنابراین پیش‌بینی ما این است که سریال یادآوری بتواند نظر مخاطبان را جلب کند.

مدیر شبکه آی‌فیلم درباره این‌که آیا سریال یادآوری از شبکه‌های سراسری هم پخش می‌شود یا نه؟ توضیح داد: این سریال بتازگی تولید شده و همزمان با پخش مراحل پایانی تدوین و دوبله را سپری می‌کند. به همین دلیل هنوز مشخص نشده که از شبکه‌های سراسری هم پخش می‌شود یا خیر.

حاتمی در پاسخ به این پرسش با توجه به این‌که یادآوری نخستین سریال معاونت برون‌مرزی محسوب می‌شود، چرا داستان منطقه‌ای انتخاب نکردید و به مضمون انسانی پرداختید؟ توضیح داد: مفاهیم انسانی در همه کشورها مشترک است و فراگیری زیادی دارد. ضمن این‌که طراوت چنین موضوعاتی از بین نمی‌رود. در واقع مباحث فرهنگی همیشه برای مخاطبان تنوع دارد و برای آنها آشناست و گستره زیادی دارد. به همین دلیل مضمون انسانی را برای سریال انتخاب کردیم.

مدیر شبکه آی‌فیلم تاکید کرد که ساخت سریال‌های متنوع در برنامه‌های آینده شبکه آی‌فیلم قرار دارد.

 

سریالی برای ستاره‌ها

حجت قاسم‌زاده‌اصل، فیلم‌های تلویزیونی چون «تنهایی»، «پس از پایان»، «قصه‌ها و واقعیت» و «ژرفا» را کارگردانی کرده است. او با ساخت سریال «یادآوری» سومین تجربه سریال‌سازی خود را پس از «ثقه‌الاسلام تبریزی» و «101 راه برای ذله کردن پدر و مادرها» را کسب کرده است.

این کارگردان که اولین بار است روی فیلمنامه‌ای کار کرده که خودش آن را ننوشته، دلیل ساخت این سریال را متن قوی ذکر کرد که با دقت و حساسیت زیادی نوشته شده است.

وی افزود: معتقدم تاکنون چنین فیلمنامه‌ای در تلویزیون به این شکل کار نشده است. تنوع شخصیت‌ها و داستان حرف اول را در فیلمنامه سریال «یادآوری» می‌زند.

قاسم‌زاده‌اصل درباره انتخاب بازیگران این سریال که همگی مطرح و حرفه‌ای‌ هستند، گفت: با برخی از بازیگران این سریال در گذشته همکاری کرده بودم. فیلمنامه در انتخاب بازیگران نقش مهمی دارد. از آنجایی که فیلمنامه این سریال خیلی بادقت نوشته شده، بازیگران هم قبول کردند در آن بازی کنند. وی ادامه داد: این تعداد بازیگر تا به حال جز در سریال‌های تاریخی گردهم جمع نشده‌اند. بازیگران سریال ترکیبی از سه نسل مختلف هستند و چند بازیگر جوان برای اولین بار جلوی دوربین رفته‌اند.

این کارگردان درباره انتخاب روزبه حصاری که نقش اول این سریال را بازی می‌کند، گفت: روزبه حصاری را از میان بازیگران زیادی که از آنها تست گرفتیم، انتخاب کردیم. معتقدم او جوان بااستعدادی در زمینه بازیگری است. حصاری دوره‌های بازیگری را گذرانده و در تئاتر هم فعالیت کرده است، ولی بازی در سریال یادآوری نخستین تجربه کار تصویری‌اش است. قاسم‌زاده عنوان کرد: یکی از مشکلات ما در عرصه آثار نمایشی، قصه‌های لاغر است که این مساله باعث می‌شود، کار چندان به ذائقه مخاطب هم خوش نیاید، ولی ویژگی سریال تلویزیونی یادآوری تنوع در شخصیت‌ها، داستان و لوکیشن است. معتقدم شخصیت‌ها پرداخت خوبی دارند و قصه تعلیق لازم را دارد.

در این سریال مسعود رایگان نقش کتابفروش، رویا تیموریان نقش مادری که به دنبال قصاص قاتل فرزندش است، فرخ نعمتی نقش پدر، فرهاد قائمیان نقش پلیس، مهران احمدی نقش مراد، پریوش نظریه نقش پزشکی که از ایران رفته و برمی‌گردد، ثریا قاسمی مادر مراد، پرویز پورحسینی نماینده شهر قدیم، امیرحسین مدرس نقش وکیل، بهناز جعفری مادر رنج‌دیده، سهیلا رضوی نقش مادر، وحید جلیلوند نقش مهندسی که درگیر ماجراهایی می‌شود و روزبه حصاری نقش علی را بازی می‌کنند.

برخی از عوامل سازنده این سریال عبارتند از تهیه‌کننده: احمد زالی، مجری طرح: مجید فاضلی، مدیر تصویربرداری: محمد ناصری، تدوین: شوکا زندباف، طراح گریم: مجید اسکندری، صدابردار: محمد علیزاده‌شالچی، صداگذار: علیرضا علویان، دستیار اول کارگردان: حسین خضوعی، منشی صحنه: پانته‌آ حسینی، عکس: امیرکورش اعرابی، ناظر کیفی: امیر بوالی، جلوه‌های ویژه میدانی: حمید رسولیان، مدیر تولید: حیدر زرقومی و برنامه‌ریز: محمد ثقفی....