11 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در ساخت قالب های خودروهای دنا
اسکناس نیوز | قائم مقام معاونت سواری سازی در قطعات پرسی ایران خودرو گفت: شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو موفق به ساخت قالب های بدنه دنا شده که این موضوع سبب صرفه جویی ارزی 11 میلیون دلار شده است.

 

شاهین صدری با بیان اینکه طراحی، ریخته گری و ساخت قالب های خطوط بدنه دنا بیش از 80 درصد انجام شده و تا حدود یک ماه دیگر در خطوط بدنه سازی ایران خودرو نصب خواهد شد، افزود: قالب های بدنه دنا در شرکت قالب های صنعتی ایران خودرو طراحی، ساخته و بر اساس مدل تکوین محصول، برخی فرایندهای کیفی روی آن انجام می شود.

وی تضمین کیفیت محصول نهایی را هدف اصلی اجرای فرایندهای کیفی روی قالب های بدنه خودرو دنا عنوان کرد و افزود: ساخت قالب های بدنه در داخل کشور، از جمله گام های مهمی است که در سال های اخیر توسط گروه صنعتی ایران خودرو برداشته شده است.

قائم مقام سواری سازی ایران خودرو، خطوط بدنه جانبی، درب موتور، درب صندوق عقب و بخشی از خطوط اصلی را از جمله تفاوت های خط دنا با سمند ذکر کرد و افزود: جیگ ها و تجهیزات مونتاژ بدنه توسط شرکت تام ایران خودرو ساخته شده، قطعات بزرگ بدنه یعنی جی2 و جی 1 در ایران خودرو و سایر قطعات مانند جی 3 از زنجیره تامین ساپکو تامین می شود.

صدری از برنامه ریزی جدی مدیریت ارشد ایران خودرو برای افزایش تیراژ تولید خبر داد و گفت: ایران خودرو توان تولید روزانه 3 هزار و 300 دستگاه خودرو را دارد و با تامین منابع مالی و قطعات مورد نیاز، تولید روزانه سه هزار دستگاه میسر است.